Meble idealne dla seniorów

Seniorzy stanowią wyjątkową grupę klientów w każdym sklepie meblowym. Jakie meble będą dla nich najodpowiedniejsze? Poniżej doradzimy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru łóżka, szafy do sypialni oraz stołów do jadalni.

Wybór łóżka

Zasadniczo dla seniorów polecane są szczególnie łóżka kontynentalne. Z jakiego powodu? Otóż charakteryzują się one tym, że mają naprawdę wiele zalet, idealnych także dla tej grupy klientów.

Przede wszystkim trzeba tu wspomnieć o wygodnym i higienicznym materacu. Standardowo bowiem już same sprężyny bonnelowe zastosowane w takim łóżku świetnie się sprawdzają i dają dużą wygodę. Co więcej – materac sprężynowy kieszonkowy również zapewnia dobrą wentylację i spokojny sen. A na dodatek mamy możliwość położenia materaca wierzchniego, który można w pełni dostosować do potrzeb danego seniora.

Warto jeszcze podkreślić, że łóżka takie są wyższe, dzięki temu spokojnie nie ma senior żadnego problemu z porannym wstawaniem, a konkretniej z zawrotami głowy itp. Łóżko kontynentalne jest także bardzo wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji – wystarczy raz na jakiś czas wyprać tapicerkę.

Na koniec warto tu jeszcze podkreślić, że takie łóżko tapicerowane również świetnie sprawdza się pod kątem czysto estetycznym, bowiem naprawdę można je łatwo zaaranżować w każdym stylu, a ponadto cechuje je pewna klasa i elegancja.

Wybór stołu do jadalni

Na co zaś trzeba zwrócić uwagę, wybierając stoły do jadalni? Otóż taki stół zdecydowanie nie powinien mieć ostrych krawędzi. Co więcej – dobrze by było, aby był naprawdę dość solidny tak, aby nie groziły mu żadne upadki. Osobom młodszym to zazwyczaj nie sprawia różnicy żadnej, jednak zasadniczo taki stół powinien być łatwy w pielęgnacji i w czyszczeniu. Osoby starsze cenią porządek wokół siebie, a niestety często nie mają go już sił utrzymywać. Oczywiście stół, na który się zdecydujemy, powinien jak najbardziej korelować stylem z resztą mieszkania oraz z zakupionym łóżkiem. Warto zdecydować się na krzesła do takiego stołu do jadalni z tapicerką taką samą, jaką ma już łóżko.

Wybór szafy do sypialni

Tu przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby szafa nie była zbyt wysoka. Generalnie bowiem chodzi o to, że senior nie sięgnie na najwyższe półki. Jeśli one istnieją, to muszą być tak zagospodarowane, żeby osoba starsza nie musiała tam co chwila zaglądać. I tu koniecznie trzeba zadbać o to, aby zakupiona szafa do sypialni była stabilna. Taka szafa także jak najbardziej powinna również pasować stylem do zakupionego łóżka i stołu.