Piankowy, lateksowy, a może sprężynowy? Jaki materac do łóżka wybrać?

Nie da się ukryć, że materac piankowy to zdecydowanie najpopularniejszy model stosowany w łóżkach do sypialni. Wykorzystują go nie tylko tanie meble dostępne w każdym sklepie meblowym, lecz również o wiele droższe, bardzo ekskluzywne sklepy. Dlaczego ten właśnie model jest tak popularny i czy warto go naprawdę stosować? A może są inne rozwiązania, które okazują się znacznie lepszymi, gdy wybiera się łóżka do sypialni?

Zalety materaca piankowego

Materace piankowe powszechnie stosowane są przede wszystkim w łóżkach dla dzieci i młodzieży. Z tego powodu bardzo często spotkać je można, gdy kupuje się np. dziecięce narożniki, lub też niewielkie składane kanapy. Nowoczesne materace piankowe z powodzeniem mogą być także stosowane przez dorosłych, ponieważ ich liczne zalety powodują, że są bardzo wygodne i komfortowe. Jakie to jednak zalety?
Materac piankowy charakteryzuje się tym, że spanie na nim jest niezwykle komfortowe i to bez obecności w nim sprężyn. Jest to materac bardzo precyzyjnie odbierający obciążenie, a przez to idealnie dopasowujący się do ciała człowieka, przez co jest bardzo zdrowy dla kręgosłupa, bioder i łopatek. Materac piankowy to również bardzo wysoka higiena snu, ponieważ cechuje się on doskonałą przepuszczalnością powietrza, przez co nie ma żadnego ryzyka powstawania na ciele zapoceń podczas snu, a także nie występuje ryzyko powstawania na powierzchni materaca pleśni i grzybów.
Jak więc widać, takiego rodzaju materac może być stosowany przez osobę w każdym wieku, o każdej wadze, a także posiadającą alergię, ponieważ ten materac jej dla nich całkowicie neutralny.

Inne modele materacy

Oczywiście materac piankowy to nie jedyna propozycja, na jaką natknie się klient szukający dla siebie materaca do łóżka. Na rynku bardzo ciekawą propozycją jest również materac lateksowy i kieszeniowy. Model lateksowy to przede wszystkim takie zalety jak doskonała precyzja dopasowania do kręgosłupa oraz właściwości antygrzybicze i przeciwbakteryjne. Model ten cechuje się także bardzo dużą trwałością, a także uniwersalnością, przez co starcza na bardzo długie lata po zakupie.
Model kieszeniowy to udoskonalona technologia sprężynowa. Zamiast jednak łączyć sprężyny ze sobą poprzez metalowe stelaże, wmontowano je w osobne kieszenie, przez co każda sprężyna pracuje w pełni niezależnie. Dzięki temu osiągnięto powierzchniowy rozkład masy, a także brak efektu polegającego na zapadaniu się materaca, jak miało to miejsce w przypadku wersji sprężynowej. Dopełnieniem jest bardzo dobra cena, która jest zdecydowanie na najlepszym poziomie spośród wymienionych wcześniej materacy.