Jakie meble do salonu wybrać?

Wybierając meble do salonu należy przede wszystkim zastanowić się, jaka stylistyka sprawdzi się najlepiej. Obecnie w trendach wnętrzarskich znajduje się minimalizm. Trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że pomieszczenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Wiele zależy od tego, jak duże jest nasze mieszkanie. Nie każdy może pozwolić sobie na garderobę, czy też gabinet. Wiele rzeczy możemy więc przechowywać w salonie.

Praktyczne komody
W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie salon bez komody. Mebel ten był modny kilkadziesiąt lat temu. Z czasem jego popularność nieco spadła, aby powrócić ze zdwojoną siłą. Komoda może mieć różne formy i rozmiary. Świetną opcją jest model po TV. Szczególną uwagę warto zwrócić na szafkę z dużą liczbą szuflad, czy też zamykanych półek.

Pamiętajmy, że wysokojakościowa komoda wcale nie musi być droga. Bez trudu znajdziemy mebel wykonany z solidnych materiałów, który nie będzie kosztować majątku. Uważajmy jednak na popularne sieciówki meblarskie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że bardzo często można spotkać tam meble niskiej jakości, które jedynie zachęcają niską ceną. Słaba konstrukcja już po kilku miesiącach będzie nosić wyraźne ślady użytkowania. Taka inwestycja kompletnie nie ma sensu.

Nie zapominajmy również o tym, aby sprawdzić parametry użytkowe komody. Mowa tutaj przede wszystkim o obciążeniu. Na zniszczenia są przede wszystkim narażone szuflady – pod wpływem ciężaru może dojść do oberwania dna.

Duża szafa przesuwna
Wiele osób uważa, że szafy przesuwne zarezerwowane są wyłącznie do sypialni, czy też przedpokoju. Nic bardziej mylnego! Jeśli tylko posiadamy dostateczną ilość przestrzeni w pokoju dziennym, to bez trudu wkomponujemy dużą szafę w aranżację. Doskonałą opcją jest model, który posiada lustra na drzwiach. Dzięki nim światło odbija się, a wnętrze sprawia wrażenie optycznie większego.

Bez problemu znajdziemy szafy przesuwne w neutralnych kolorach, które idealnie pasują do aranżacji nowoczesnych, minimalistycznych, czy też skandynawskich. Biel, czerń, czy też szary – to kolory ponadczasowe, które nigdy nie wyjdą z mody. Oczywiście wiele osób ceni sobie meble drewniane. Szafa wykonana z naturalnych materiałów posłuży długie lata.

Trzeba wspomnieć o szafach przesuwnych, które posiadają dekoracyjne powierzchnie. Ciekawe wzory mogą urozmaicić każdą aranżację. Nie zapominajmy jednak o tym, że są one o wiele bardziej wymagające – należy zachować ostrożność podczas dobierania pozostałych elementów znajdujących się w salonie.