Jak urządzić salon z aneksem – sklep meblowy online?

Sklep meblowy online. Salon z aneksem kuchennym jest powszechnie spotykany. Mogłoby się wydawać, że urządzenie takiego pomieszczenia nie jest łatwe. W jednym wnętrzu znajdują się sprzęty kuchenne, meble wypoczynkowe oraz jadalniane. Jeśli niewłaściwie dopasujemy elementy, to wnętrze stanie się przytłaczające oraz mało atrakcyjne. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby temu zapobiec.

Wyspa kuchenna
Stół z krzesłami zajmuje sporo miejsca. Ciężko więc rozplanować niewielką przestrzeń. Być może strzałem w dziesiątkę okaże się wyspa kuchenna. Za jej pomocą możemy rozdzielić część kuchenną od dziennej. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Wystarczą nam zwykłe krzesła do jadalni, które zostaną dostawione do blatu. Oczywiście możemy zdecydować się na standardowy barek, jednak nie zapominajmy, że jest on dość wysoki. Wymaga więc zakupu podwyższonych stołków, czy też krzeseł. Codzienne użytkowanie może stać się mocno utrudnione. Nie każdy będzie z tego zadowolony.

Zaletą wyspy kuchennej jest fakt, że blat może być użytkowany zarówno podczas przygotowywania posiłków, jak i jedzenia. To my decydujemy o ostatecznym jego wykorzystaniu. Dodatkowym atutem jest fakt, że skutecznie oddziela on kuchnię. Nadal jest ona otwarta, jednak przestrzeń staje się nieco bardziej intymna, Ponadto łatwiej będzie nam ukryć nieporządek podczas wizyty gości. Garnki i naczynia nie będą wyeksponowane.

Dekoracyjny parawan
Wielu osobom parawany kojarzą się głównie z sypialnią. Warto jednak wiedzieć, że bez trudu znajdziemy modele, które perfekcyjnie sprawdzą się podczas podziału salonu na strefy. Co to oznacza? Stworzona ścianka nie musi być postawiona na stałe. Wiele modeli można swobodnie składać oraz rozkładać, więc wszystko zależy od naszych osobistych upodobań.

Sofa rozkładana i parawan to rewelacyjne połączenie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że sofy rozkładane posiadają funkcję spania. Może zdarzyć się tak, że ktoś będzie u nas nocował. Ciężko jednak o prywatność, jeśli posiadamy salon z aneksem. Parawan może okazać się rozwiązaniem tego problemu. Za jego pomocą podzielimy wnętrze na strefy, co z pewnością poprawi komfort domowników i gości.

Oczywiście parawany występują w wielu ciekawych wzorach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić model w jednolitym kolorze, który daje wiele możliwości aranżacyjnych. Nie będziemy mieć problemu z doborem dekoracji, czy też innych elementów. Wielką popularnością cieszy się neutralna kolorystyka, a w szczególności biel, beż, czy też czerń. Uważajmy jednak na ciemne kolory, które nie przepuszczają światła.